Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
obec Kľačno - okres PrievidzaHľadať
 
 

Oznamy

Aktuálne oznamy

19. - 20. júla Country Festival v TužineVytlačiť
 

Country_Festival_Tuzina


 
 

Potraviny KORUNA v Kľačne hľadajú predavačkuVytlačiť
 

Potraviny KORUNA - obchod na dolnom konci v Kľačne - hľadajú zamestnancov na pracovnú pozíciu predavačka. Bližšie informácie na tel. čísle 0918 134 880.


 
 

Brigáda v Škole v prírode KľačnoVytlačiť
 

Skola_v_prirode_Klacno

Spoločnosť Škola v prírode Kľačno s.r.o. GO Kľačno hľadá brigádničky na upratovanie a pomocné práce.  Nástup ihneď. Bližšie informácie na tel. čísle 0918 326 711.


 
 

19. - 21. júla Beckovské slávnostiVytlačiť
 

Beckovske_slavnosti_2019


 
 

21. júla Koncert v parku kaštieľaVytlačiť
 

Klasika_na_zamku


 
 

25. júla Jazz na námestíVytlačiť
 

Brasil_Jazz_na_namesti


 
 

26. - 27. júla Tužina GrooveVytlačiť
 

Tuzina_Groove_2019


 
 

3.- 4. augusta Tvorba modrotlače - workshop vo VyšehradnomVytlačiť
 

Modrotlac

Prvý augustový víkend 3. - 4. augusta 2019 sa v Kultúrnom dome „Starý mlyn“  vo Vyšehradnom v čase od 10,00 do 17,00 hod. uskutoční dvojdňový workshop tvorby modrotlače. Je určený predovšetkým ľuďom, ktorý poznajú modrotlač a chcú sa o nej dozvedieť viac. Vzhľadom na prácu s farbiacimi látkami a náročnosť workshop nie je vhodný pre deti.

Vyplnený prihláškový formulár pošlite na adresu Hornonitria: info@hornonitrie.sk najneskôr do soboty 20. júla 2019.  Prihláška je záväzná! Potrebné informácie k realizácii workshopu získate po prihlásení. Prihláška bude prístupná do 20. júla. V prípade naplnenia kapacity (max. 20 účastníkov) bude prihláška zneprístupnená.

Účastníci môžu nahliadnuť priamo do kuchyne výroby modrotlače, a to nie len teoreticky, ale aj prakticky. Lektor Peter Trnka predstaví tradíciu a históriu rodinnej dielne, ktorá modrotlač na Slovensku vyrába od roku 1898.

Aby modrotlač nadobudla svoju kvalitu, je potrebné venovať jej čas. Čas na prípravu látky, čas na jej potlačenie vybraným vzorom a čas na farbenie látky. Všetky tieto procesy trvajúce aj niekoľko týždňov (v závislosti od dĺžky potláčanej látky) zhutníme do dvoch víkendových dní. Veríme, že sa spoločne zabavíme a zužitkujeme všetky cenné rady lektora, aby tradícia modrotlače na Slovensku aj naďalej zotrvala, našla svojich obdivovateľov a možno aj nových farbiarov látky práve pomocou rezervy a indigovo-modrého farbiva.

Súčasťou podujatia bude aj koncert ľudovej hudby Poluvská muzika, ktorá spolu so speváčkou Magdalénou Vaňovou priblížia všetkým účastníkom čaro ľudových piesní z hornej Nitry.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 
 

Tradície v HornonitríVytlačiť
 

Tradicie_v_Hornonitri

 

Región hornej Nitry je rozmanitý. Je bohatý na uchované tradície, hodnotné prvky hmotného a nehmotného kultúrneho dedičstva.

Projekt Tradície v Hornonitrí  je určený širokej laickej verejnosti - jednotlivé aktivity sú zamerané na deti, mládež i dospelých.

Cieľom projektu je, aby cez usporiadané podujatia a vystúpenia podnietil dospelých, ale najmä deti a mládež, k záujmu o tradície, ich udržiavanie, ako aj o prejavy regionálneho folklóru. Nech rozšíria publikum a počet nadšencov folklóru, ľudového umenia a remesiel.

Prostredníctvom workshopov, detských tvorivých dielní, seminárov, vystúpení, prednášok a výstav budú prezentované zvyky a tradície deviatich obcí zo širšieho regiónu horného Ponitria:

- dvojdňový modrotlačový workshop spojený s prednáškou o histórii modrotlače a praktickými ukážkami jej výroby v dnešných podmienkach, vystúpenie Poluvskej muziky

- seminár „Úžitková keramika a kachliarstvo na Slovensku“ s miestnymi majstrami ľudovej výroby, doplnený tvorivou dielňou pre deti – interaktívne stavanie kachľovej pece, práca s hrnčiarskym kruhom a formami na hlinu, vystúpenia speváčky ľudových piesní z hornej Nitry a jej hostí,

 - výstava „Kachliarstvo na Slovensku“

- výstava krojov z dielne regionálnej vyšívačky a krajčírky Magdalény Vaňovej spojená s prehliadkou krojov s dôrazom na detail odevov a jeho dôležitosť vo výrobe krojových kostýmov, vystúpenie Poluvskej muziky

- odborný seminár o ľudovej výšivke a starých technikách zdobenia ľudových odevov pod názvom „Geometrická ornamentika v pravnianskej výšivke“ a tvorivá dielňa „Pravnianska výšivka a výšivka na sieti“, vystúpenie Folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia.


 
 

Novootvorený obchodík - oznam pre občanovVytlačiť
 

Novootvorený obchodík na 1. poschodí budovy COOP Jednoty v Nitrianskom Pravne vás srdečne pozýva na nákup čapovanej drogérie a EKO tovaru. Nezabudnite si priniesť vlastnú fľašu. Tešia sa na Vašu návštevu. Pripojte sa k ním na Facebooku a Instagrame OBCHODÍK NP.


 
 

Program Kultúrneho leta v BojniciachVytlačiť
 

Kulturne_leto_2019


 
 

Trieď kovové obalyVytlačiť
 

Plechovky od nápojov a drobné kovové odpady sú bežne zastúpené v komunálnom odpade. Produkuje ho asi každý z nás, pretože kupujeme nápoje a potraviny balené do takýchto obalov.

Plechovky od nápojov či iné drobné kovové obaly je potrebné triediť. Je z toho trojaký úžitok:

1. ochránime prírodu – kovový materiál, z ktorého sú plechovky a konzervy vyrobené, je odolný. V prípade ich vyhodenia vo voľnej prírode sa odhaduje, že sa rozložia až za niekoľko desiatok rokov (hliníková plechovka sa v prírode rozloží až za 60 rokov).

2. získame materiál, ktorý môže po spracovaní aj naďalej slúžiť - kovový odpad po vytriedení prejde rôznymi technológiami úpravy: strihaním, lámaním, lisovaním, drvením, briketovaním. Dotriedený odpad následne putuje do hút na pretavenie pri teplote 1700 °C . Roztriedený a zlisovaný kov sa potom odváža na ďalšie spracovanie. Dostane nový život napr. v podobe kľúčov, rámov na bicykel či plechovky.

3. šetríme prírodné zdroje - napríklad na výrobu jednej tony ocele z recyklovaných materiálov sa použije o 1,5 tony menej železnej rudy, ušetrí sa 500 kilogramov uhlia, vody o 40% a energie o 75%. Zníži sa znečistenie ovzdušia o 86%, znečistenie vody o 97% a zníži sa i ťažobný odpad o 97%. 

Ako triediť kovový odpad?

1. stlačiť plechovku, aby sa jej objem zmenšil na čo najmenšiu možnú mieru, až potom vhodiť do zbernej nádoby alebo plastového vreca.

2. plechové obaly, ktoré sú znehodnotené od farieb, chemikálií či lepidiel, nedávať do zbernej nádoby alebo plastového vreca, ale do popolnice.

3. kovové obaly, ktoré sú kombinované s iným materiálom, napríklad obaly od zubných pást, takisto nedávať do zbernej nádoby alebo plastového vreca, ale do popolnice.

Po vytriedení sa o všetko ostatné sa postará OZV ENVI - PAK.

Zo 670 hliníkových plechoviek môže byť rám na jeden bicykel.

Plechovka                                              Bicykel

 

 

 

 

Z oceľových plechoviek sa stávajú kľúče.

 

Konzerva                                                        Kluce


 
 

Rozpis zberu a vývozu odpadov na rok 2019Vytlačiť
 

 

SKLO, opotrebovaný                                 PLASTY, TETRAPAKY,

kuchynský olej                                                KOVOVÉ OBALY    

posledný UTOROK v mesiaci                     druhý PIATOK v mesiaci

27. 03. 2019                                          

30. 04. 2019                                           12. 04. 2019

28. 05. 2019                                           10. 05. 2019

25. 06. 2019                                           14. 06. 2019

30. 07. 2019                                           12. 07. 2019

27. 08. 2019                                           09. 08. 2019

24. 09. 2019                                           13. 09. 2019

29. 10. 2019                                           11. 10. 2019

26. 11. 2019                                           08. 11. 2019

17. 12. 2019                                           13. 12. 2019

 

POPOLNICE – komunálny odpadkaždú stredu

PAPIER 15. 3. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ELEKTROODPAD2. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

PNEUMATIKY, AKU BATÉRIE, MONOČLÁNKY9. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ŽELEZNÝ ŠROT16. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ŠATSTVO – celoročne - kontajnery na šatstvo


 
 

Zber použitých batérií a akumulátorovVytlačiť
 

MACH TRADE  spol. s  r. o.  / INSA spol. s r.o.

ZBER, SEPARÁCIA a RECYKLÁCIA použitých batérií a akumulátorov

Zachovať zdravé životné prostredie na našej planéte aj pre budúce generácie je veľmi dôležitá a zodpovedná úloha. Zničená príroda, znečistené ovzdušie, kontaminované vodné zdroje a pôda, to všetko sa podpísalo pod vznik globálnych ekologických problémov, ktoré viedli k negatívnym zmenám ako otepľovanie atmosféry, ohrozenie biodiverzity, stenčovanie ozónovej vrstvy Zeme a pod., ale aj obrovský nárast odpadov. Zabrzdiť katastrofické dôsledky globálnych ekologických problémov sa podarí len vtedy, ak sa začnú riešiť lokálne environmentálne problémy, o čo sa musíme pokúsiť všetci, každý v rámci svojich možností, vo svojom bydlisku či na pracovisku.

Batérie a akumulátory sú ťažko rozložiteľný odpad.

V našom každodennom živote sa často dostáváme do kontaktu s ťažko rozložiteľným odpadom a to v podobe batérií a akumulátorov. Batérie a akumulátory nepatria do komunálneho odpadu a sú označené symbolom popolnice prekríženej čiarou v tvare písmena

X.

Je dôležité použité batérie a akumulátory odkladať do nádob k tomu určených tzv. RECYKLOBOXOV, ktoré sú rozmiestnené v predajniach, na zberných dvoroch a ďalších miestach na celom území Slovenska. . Batérie a akumulátory (BaA) obsahujú látky ako sú ťažké kovy a kyseliny, ktoré vo voľnom prostredí na nelegálnych úložiskách alebo v prostredí skládok odpadov môžu spôsobiť kontamináciu životného prostredia a predstavujú riziko pre zdravie obyvateľstva.

Náklady na triedený zber vyhradeného prúdu odpadu batérie a akumulátory zabezpečuje výrobca a znáša náklady s tým spojené. Náklady na triedený zber nie sú súčasťou miestného poplatku za komunálny odpad, okrem nákladov spôsobených nedôsledným triedením podla § 81 ods. 10 zákona 79/2015.

Spoločnosti INSA, s.r.o. a MACH TRADE, s.r.o.  v spolupráci s partnerskými  spoločnosťami pôsobiacimi  na slovenskom trhu niekoľko desiatok rokov zabezpečujú zber, dopravu, spracovanie a recykláciu batérií a akumulátorov. Vysoká technologická a odborná úroveň spoločností je garanciou reálnej komplexnej recyklácie použitých batérií a akumulátorov. V triedení a recyklácii sú významnými globálnymi hráčmi v oblasti spracovania nebezpečných odpadov.

Odovzdaním použitých batérií a akumulátorov zamedzíte úniku nebezpečných látok do prírody a prispejete svojím dielom k ochrane životného prostredia.

MACH TRADE  spol. s  r. o.  / INSA spol. s r.o.


 
 

Kedy zasielať SMS na číslo 112Vytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru od 18.júlaVytlačiť
 


 
 

Zápisnica zo zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Kľačne zo dňa 11. 7. 2019 a Uznesenie č. 4/2019Vytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielky - Michal BrnaVytlačiť
 

OZNÁMENIE O ULOŽENÍ ZÁSIELKY
V zmysle ustanovenia § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamujeme uloženie úradnej zásielky do vlastných rúk pre adresáta:   Michal Brna.
Zásielku si môžete vyzdvihnúť v čase od 08. 7. 2019 do 26. 7. 2019 na pošte v Kľačne počas úradných hodín. Tel. číslo pošty: 046/ 54 45 129.
Dátum vyvesenia: 9. 7. 2019


 
 

Ochrana poľnohospodárskej pôdy - opatrenia na likvidáciu burínVytlačiť
 


 
 

Africký mor ošípaných - oznam veterinárovVytlačiť
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Prievidza nás požiadala o súčinnosť pri zvyšovaní povedomia verejnosti o africkom more ošípaných  - vzhľadom na veľmi nepriaznivú zdravotnú situáciu v tesnej blízkosti našich hraníc.


 
 

Zápisnica zo zasadnutia OZ v Kľačne dňa 14. 6. 2019 a Uznesenie č. 3-2019Vytlačiť
 


 
 

Predaj obecného majetku - voľné ešte 3 stavebné pozemkyVytlačiť
 

Oznamypohľad na pozemky.jpgpohľad pozemky.jpg

Obec Kľačno má pre záujemcov v ponuke pripravené ešte 3 stavebné pozemky a to:

Pozemok parc. CKN č. 751/2 – trvalé trávne porasty o výmere 902 m2 ,

Pozemok parc. CKN č. 751/3 – trvalé trávne porasty o výmere 928 m2,

Pozemok parc. CKN č. 756/1 – trvalé trávne porasty o výmere 1011 m2

 

Pozemky sa nachádzajú v intraviláne obce. Jedná sa o stavebné pozemky s vybudovanými prípojkami vody a elektriny v lokalite bývalej materskej školy. K pozemkom vedie spevnená prístupová komunikácia.

         Majetok bude odpredaný priamym predajom (cenovou ponukou) podľa § 9a ods. 1 písm. c) v zmysle zákona č. 138/1991 Zb. v znení neskorších predpisov a v zmysle Interného predpisu o zmluvných prevodoch nehnuteľností z vlastníctva obce Kľačno.

 

Podmienky predaja:

Ako najnižšia ponuka za predmetné pozemky je cena stanovená OZ v Kľačne vo výške 30,- Eur/m2.

Kupujúci bude znášať náklady za kolok návrhu na vklad.

POZEMOK č. 1:

Parc. CKN č. 751/2 o výmere 902 m2 – najnižšia ponuka 27.060,- Eur

 

POZEMOK č. 2:

Parc. CKN č. 751/3 o výmere 928 m2 – najnižšia ponuka 27.840,- Eur

 

POZEMOK č. 4:

Parc. CKN č. 756/6 o výmere 1011 m2 – najnižšia ponuka 30.330,- Eur.

 

Záujemcovia o kúpu jednotlivých pozemkov môžu podať svoje žiadosti na adresu: Obecný úrad Kľačno, 972 15 Kľačno č. 326, na základe ktorých bude vyhlásená cenová ponuka.

Bližšie informácie budú poskytnuté na tel. čísle: 046/5445 120

 

 

 

 


 
 

Informácia o úrovni vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 Vytlačiť
 

Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Kľačno je 15,89%.

V obci Kľačno bolo v roku 2018 vyseparovaných 49,635 t komunálneho odpadu.

Celkové množstvo komunálneho odpadu za rok 2018: v obci Kľačno: 312,315 t.

 

Skutočná výška poplatku za komunálny odpad za rok 2018 je 32,- Eur/na 1 obyvateľa.

Obecný úrad dôrazne upozorňuje občanov na dôsledné separovanie komunálneho odpadu. Výška poplatku za komunálny odpad v nasledových rokoch bude závislá od % skutočnného  vytriedenia komunálneho odpadu.

 


 
 

Interná smernica Obce Kľačno č. 1/2018 o poskytovaní opakovaného finančného príspevku na čiastočnú kompenzáciu ceny obedaVytlačiť
 


 
 

Opatrovateľská služba v obci Kľačno

MAS Žiar

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

Otváracie hodiny pošty od 2. októbra 2018:
Pondelok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Utorok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Streda: 8,30 - 9,30 15,00 - 17,00
Štvrtok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Piatok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00

Vývoz komunálneho odpadu v popolniciach sa od apríla 2019 bude konať KAŽDÚ STREDU v týždni namiesto pondelka

Od 16.apríla 2019 môžete všetky použité prenosné batérie (tužkové, monočlánky, 9 V batérie, batérie z mobilných telefónov) vhadzovať do zbernej nádoby vo vestibule budovy obecného úradu a materskej školy.

Vývoz septikov a žúmp si môžete objednať u týchto poskytovateľov:
Ján BORKO:
0903 545 114, 0903 681 361
Tomáš MASARIK:
0949 622 353
František ŠTEFAN:
046/54 46 715, 0944 352 557
VEOLIA:
0850 111 234

Od 1. 7. 2017 bol zriadený Spoločný obecný úrad so sídlom v Nitrianskom Pravne, ktorý prebral prenesený výkon štátnej správy vo veciach podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vo veciach podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách pre obce Nitrianske Pravno, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Poluvsie, Pravenec, Tužina.
Sídli na námestí v budove pošty v priestoroch bývalej drogérie Matušík. Adresa: Spoločný obecný úrad Nitrianske Pravno, pracovisko Nitrianske Pravno, Námestie SNP 360/18, 972 13 Nitrianske Pravno. Samostatné odborné referentky na úseku stavebného poriadku: Mgr. Viera Budayová, Ing. Vladimíra Richterová.Telefónny kontakt: 046/ 54 46 218. E-mail: budayova@nitrianskepravno.sk, richterova@nitrianskepravno.sk . Stránkové dni pre verejnosť:
pondelok: 7,30 - 15,00 hod.
utorok: nestránkový deň
streda: 7,30 - 16,00 hod.
štvrtok: nestránkový deň
piatok: 7,30 - 14,00 hod.

Pre občana ako užívateľa tejto mapy je možné štandardne nastaviť funkciu meranie, tlač a zobrazenie základných vrstiev katastra: Mapa, Popis, v registri C aj vrstva Zappar.

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kľačno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka