Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
obec Kľačno - okres PrievidzaHľadať
 
 

Oznamy

Aktuálne oznamy

21. mája Pošta celý deň zatvorenáVytlačiť
 

Slovenska_postaVedúca pošty oznamuje občanom, že v utorok 21. mája 2019 je pošta celý deň zatvorená.


 
 

MUDr. Šimková od 20. mája neordinujeVytlačiť
 

MUDr. Šimková z Pravenca oznamuje svojim pacientom, že v týždni od 20. mája do 24. mája 2019 nebude ordinovať.  Súrne prípady ošetrí MUDr. Guleja v Nitr. Pravne.


 
 

Film Smutné jazyky už v predajiVytlačiť
 

Film Smutné jazyky, ktorý bol premietaný v našom kultúrnom dome 18. januára 2019 za účasti režisérky Anny Gruskovej, je už možné zakúpiť si na DVD na tejto adrese:

https://store.lom.audio/products/smutne-jazyky-sprechen-sie-karpatendeutsch-sad-languages-dvd?fbclid=IwAR0WZh00L2_mWDy0moQXbpMCWXApZJSVmHT60tmB1ifYJ7jvxzceVym8o78


 
 

3.-31. mája Výstava fotografií Milana TarabčíkaVytlačiť
 

Vystava_Milan_Tarabcik

 

Pozývame vás na fotografickú výstavu autora Milana Tarabčíka pod názvom SKUPINA, ktorá sa bude konať  v galérii RegionArt Regionálneho kultúrneho centra na Záhradníckej ul. č.19 v Prievidzi od 3.5.2019 do 31.5.2019.

Ide o dokumentárny cyklus fotografií zachytávajúci momenty zo života folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia. Výstava vznikla pri príležitosti 35. výročia založenia FSk Lubená a dokumentuje obdobie posledných 8 rokov jej fungovania.

 

 


 
 

Predaj tričiek s erbom obceVytlačiť
 

Muzske_trickoZáujemcom o kúpu trička s erbom a nápisom Kľačno Gajdel 1413 oznamujeme, že sú k dispozícii na Obecnom úrade Kľačno v dvoch farebných prevedeniach: pre mužov v tmavodmodrej a pre ženy v bledomodrej farbe, vo veľkostiach S, M, L, XL, XXL. Cena za jeden kus: 11,00 €.


 
 

Bufet na ihrisku - ponuka majetku obce do nájmuVytlačiť
 

Obec Kľačno v zmysle §9a, odst. 9, zákona č. 138/1991 Zb. zákona o majetku obcí v znení neskorších predpisov, ponúka do nájmu na podnikateľské aktivity nebytový priestor:

- Bufet na ihrisku v Kľačne  parc. CKN č. 829/7 o výmere 76 m2,

- sociálne zariadenia – príslušenstvo k bufetu na futbalovom ihrisku,

- priestory pre oddych a občerstvenie – terasa bufetu.

 

Bližšie informácie, prípadne dohodnúť si obhliadku priestorov na tel. č. 046/5445120, prípadne osobne na OcÚ Kľačno.

budova bufetu.jpg

terasa bufetu.jpg

vnútorný priestor.jpg


 
 

Trieď kovové obalyVytlačiť
 

Plechovky od nápojov a drobné kovové odpady sú bežne zastúpené v komunálnom odpade. Produkuje ho asi každý z nás, pretože kupujeme nápoje a potraviny balené do takýchto obalov.

Plechovky od nápojov či iné drobné kovové obaly je potrebné triediť. Je z toho trojaký úžitok:

1. ochránime prírodu – kovový materiál, z ktorého sú plechovky a konzervy vyrobené, je odolný. V prípade ich vyhodenia vo voľnej prírode sa odhaduje, že sa rozložia až za niekoľko desiatok rokov (hliníková plechovka sa v prírode rozloží až za 60 rokov).

2. získame materiál, ktorý môže po spracovaní aj naďalej slúžiť - kovový odpad po vytriedení prejde rôznymi technológiami úpravy: strihaním, lámaním, lisovaním, drvením, briketovaním. Dotriedený odpad následne putuje do hút na pretavenie pri teplote 1700 °C . Roztriedený a zlisovaný kov sa potom odváža na ďalšie spracovanie. Dostane nový život napr. v podobe kľúčov, rámov na bicykel či plechovky.

3. šetríme prírodné zdroje - napríklad na výrobu jednej tony ocele z recyklovaných materiálov sa použije o 1,5 tony menej železnej rudy, ušetrí sa 500 kilogramov uhlia, vody o 40% a energie o 75%. Zníži sa znečistenie ovzdušia o 86%, znečistenie vody o 97% a zníži sa i ťažobný odpad o 97%. 

Ako triediť kovový odpad?

1. stlačiť plechovku, aby sa jej objem zmenšil na čo najmenšiu možnú mieru, až potom vhodiť do zbernej nádoby alebo plastového vreca.

2. plechové obaly, ktoré sú znehodnotené od farieb, chemikálií či lepidiel, nedávať do zbernej nádoby alebo plastového vreca, ale do popolnice.

3. kovové obaly, ktoré sú kombinované s iným materiálom, napríklad obaly od zubných pást, takisto nedávať do zbernej nádoby alebo plastového vreca, ale do popolnice.

Po vytriedení sa o všetko ostatné sa postará OZV ENVI - PAK.

Zo 670 hliníkových plechoviek môže byť rám na jeden bicykel.

Plechovka                                              Bicykel

 

 

 

 

Z oceľových plechoviek sa stávajú kľúče.

 

Konzerva                                                        Kluce


 
 

15. júna Biathlon Mania pre deti v KľačneVytlačiť
 

Biathlon_Mania_Klacno

Miestna organizácia Únie žien v Kľačne pozýva všetky deti i rodičov na podujatie Biathlon Mania pre deti, ktoré sa uskutoční v sobotu 15. júna 2019 o 14,00 hod. na Futbalovom ihrisku v Kľačne. Beh so streľbou z laserových pušiek pripravila únia žien v rámci Medzinárodného dňa detí. Štartovné je bezplatné.


 
 

Rozpis zberu a vývozu odpadov na rok 2019Vytlačiť
 

 

SKLO, opotrebovaný                                 PLASTY, TETRAPAKY,

kuchynský olej                                                KOVOVÉ OBALY    

posledný UTOROK v mesiaci                     druhý PIATOK v mesiaci

27. 03. 2019                                          

30. 04. 2019                                           12. 04. 2019

28. 05. 2019                                           10. 05. 2019

25. 06. 2019                                           14. 06. 2019

30. 07. 2019                                           12. 07. 2019

27. 08. 2019                                           09. 08. 2019

24. 09. 2019                                           13. 09. 2019

29. 10. 2019                                           11. 10. 2019

26. 11. 2019                                           08. 11. 2019

17. 12. 2019                                           13. 12. 2019

 

POPOLNICE – komunálny odpadkaždú stredu

PAPIER 15. 3. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ELEKTROODPAD2. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

PNEUMATIKY, AKU BATÉRIE, MONOČLÁNKY9. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ŽELEZNÝ ŠROT16. 4. 2019 spred domu a celoročne zberný dvor

ŠATSTVO – celoročne - kontajnery na šatstvo


 
 

Zber použitých prenosných batérií v budove obecného úraduVytlačiť
 

Zberna_nadobaOznamujeme občanom, že od 16. apríla 2019 je vo vestibule budovy obecného úradu a materskej školy umiestnená nádoba na zber všetkých použitých a nepotrebných prenosných batérií - tužkových, monočlánkov, 9 V batérií a batérií z mobilných telefónov.


 
 

Prečo triediť odpadVytlačiť
 

Triedenie_sa_oplati

 

NIE, VŠETOK VYTRIEDENÝ ODPAD NEKONČÍ NA JEDNEJ KOPE! ANI NA SKLÁDKE!

Možno aj vy ste už videli nasledujúcu situáciu: Auto zberovej spoločnosti, ktoré bežne vyváža kontajnery na zmesový odpad, prišlo vyviezť viaceré kontajnery vytriedeného odpadu za sebou. Prípadne, ak zbierate odpad do vriec, smetiari naraz naložia na korbu vrece s plastmi aj vrece s papierom. Na základe tohto ste mohli prísť k záveru, že je zbytočné doma triediť odpad, veď aj tak sa to všetko odvezie na jednu kopu či na skládku.

Ako to teda v skutočnosti je?

V prvom rade si treba uvedomiť, že vytriedený odpad je surovinou, s ktorou sa obchoduje a následne sa používa na výrobu nových výrobkov. Triedením a recykláciou sa šetria prírodné zdroje aj zásoby nerastných surovín. Správne vytriedený odpad je opätovne spracovaný a využitý.

Pokiaľ ide o vývoz odpadu, existuje viacero typov zberných vozidiel, ktoré majú rozličné technické riešenia. Často sa stáva, že zberová spoločnosť používa to isté vozidlo na zber zmesového odpadu a tiež na zber triedeného odpadu.  Najčastejšie na Slovensku prebieha zber vytriedených zložiek odpadu po jednotlivých druhoch. Auto odvezie podľa zberového kalendára napríklad papier a to isté auto sa iný deň prázdne vráti a vyzbiera plasty. Ďalší deň ním zasa zvezú zmesový odpad.

Existujú však i také zberové vozidlá, ktoré majú rozdelený nákladný priestor a pri vývoze sa súbežne zbierajú rôzne vytriedené druhy odpadu. Každá zložka sa však vtedy sype zvlášť do osobitného zásobníka, ktorý je súčasťou nákladného priestoru vozidla.

Zberove_auto.png

Táto forma je k životnému prostrediu priateľskejšia, keďže zberové autá nejazdia na jedno miesto viackrát. Šetrí sa čas, pohonné hmoty a menej najazdených kilometrov sa odrazí aj na menšej produkcii skleníkových plynov. Rovnako to platí i v prípade odpadu zbieraného do vriec. Vrecia aj po naložení na nákladný priestor vozidla chránia vytriedený odpad pred tým, aby sa pomiešal.

Všetok vytriedený odpad potom putuje na triediacu linku, kde sa rozdelí podľa materiálu. Na linke sa ďalej dotrieďuje na jednotlivé druhy.  Napríklad plasty sa dotrieďujú niekedy až na 18 druhov a papier na 2 až 4 druhy. Pracovníci z pásu vyhadzujú i nečistoty, ktoré do triedeného zberu nepatria. Občas však skutočne môže odpad z farebného kontajnera alebo vreca skončiť na skládke. Ak totiž  vytriedený odpad obsahuje viac než 45 % nečistôt – čiže iného, napríklad zmesového odpadu, nie je možné jeho následné dotriedenie (či už z finančného alebo hygienického hľadiska).

Triediaca_linka.jpg

Ak správne triedime, svet je krajší

Majte na pamäti nasledovné pravidlá:

  • Snažte sa odpad netvoriť vôbec.
  • Zálohované obaly nepatria do koša, vráťte ich do predajne. 
  • Dodržiavajte farebnú abecedu triedenia: sklu patrí zelená, papieru modrá, plastom žltá, kovom červená a nápojovým kartónom oranžová farba. Napovie Vám aj označenie na obale: 

                                                       Symboly.jpg      

           

  • Riaďte sa pravidlami triedenia svojej obce.​​ Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.
  • Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.

 
 

Kedy zasielať SMS na číslo 112Vytlačiť
 

Súbor na stiahnutie SMS POMOC 112.pdf SMS POMOC 112.pdf (345.7 kB)

 
 

Úradná tabuľa

Od 21. mája v našej obci čiastočná uzávierka časti ľavého pruhu cesty I/64Vytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že od 21. mája 2019 začnú práce na rekonštrukcii existujúceho chodníka v našej obci v časti od pomníka na križovatke po rodinný dom č. 101, ktoré potrvajú do 1.9.2019. Práce budú vykonávané aj v sobotu a v nedeľu. Z tohto dôvodu  bude čiastočne uzavretá časť ľavého pruhu cesty I/64 v cca km 158,340 - 159,020, dĺžka obchádzky 0,030 km. Doprava bude vedená v ostávajúcej časti ľavého jazdného pruhu a riadená prenoslými zvislými dopravnými značkami a dopravnými zariadeniami.


 
 

Informačný deň pre podnikateľovVytlačiť
 

MAS_Ziar

POZVÁNKA

MAS Žiar Vás pozýva na informačný deň pre podnikateľov, ktorý sa uskutoční

dňa 22.05.2019

v čase od 8,00hod. do 15.00hod.

v Miestnom kultúrnom stredisku 367,

972 32 Chrenovec- Brusno

 

Vážený podnikateľský subjekt v pôsobnosti MAS Žiar,

            dovoľujeme si osloviť Vás s ponukou spolupráce pri rozvoji nášho územia v pôsobnosti MAS Žiar.

V čom vieme byť pre Vás prínosom?  Zvažujete rozšírenie Vašej podnikateľskej činnosti? Potrebujete zakúpiť stroje, zariadenia, resp. zvažujete poskytovať nové služby? Ak ste odpovedali áno, vieme Vám so zámerom pomôcť v podobe nenávratného finančného príspevku po splnení podmienok. Neváhajte a navštívte nás. Informačný deň prebieha formou individuálnych konzultácií počas dňa. V prípade, že Vám termín nevyhovuje, neváhajte si dohodnúť stretnutie v iný deň na telefónnom čísle: 0919 19 30 10, prípadne mailom info@masziar.sk.

Našou úlohou je zrealizovať Stratégiu rozvoja územia, na ktorú sme získali finančnú podporu vo výške 1 330 098,11€ tzv. štatút MAS. V praxi to znamená, že po splnení podmienok, môžete získať nenávratný finančný príspevok z MAS na podporu Vašich rozvojových zámerov v oblasti podnikania.  Proces predkladania, hodnotenia a kontroly projektov bude prebiehať na miestnej úrovni v zmysle vyhlásenej výzvy.

Informácie o našich aktivitách sa dozviete aj na www.masziar.sk.


 
 

Semináre pre podnikateľovVytlačiť
 

MAS_Ziar

 

 

 

 

 

Miestna akčná skupina (MAS) Žiar

pozýva na bezplatný seminár,

na ktorom sa dozviete ako pretaviť

Váš dobrý nápad do úspešného projektu

 „ Dobrý nápad ═ projekt “

Seminár je určený pre zástupcov z verejného, občianskeho a podnikateľského sektora územia MAS Žiar, ktorí majú záujem realizovať svoj nápad  z nenávratného finančného príspevku so spolufinancovaním a prispieť tak k rozvoju regiónu a nemajú skúsenosť s predkladaním projektov. Cieľom seminára  je získať základné potrebné informácie a zorientovať sa v problematike. Miestna akčná skupina Žiar organizuje dvojdňový seminár podľa Vášho výberu v kancelárii MAS Žiar, Miestne kultúrne stredisko 367, 972 32 Chrenovec-Brusno.

Poskytneme záujemcom informácie o činnosti MAS Žiar, možnostiach financovania nápadu, zorientujete sa vo výzvach na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok, zistíte viac o postupoch a  podmienkach pri predkladaní projektov, pochopíte podstatu a význam projektov, získate informácie potrebné k tvorbe projektu.

TERMÍN

04.06.2019 - 05.06.2019 od 8:00 hod-12:00 hod

(návratka do 31.5.2019, info@masziar.sk, 0919 19 30 10)

Program  1.deň

Predstavenie činnosti MAS Žiar

 

Úvod do problematiky, možnosti financovania prostredníctvom MAS, výzva na predkladanie žiadostí

 

Postupy a podmienky predkladania projektov

 

Diskusia, zhrnutie a ukončenie 1.dňa

Program  2.deň

Ako si poradiť s projektom

 

Diskusia, zhrnutie a ukončenie 2.dňa

 

Účasť na seminári je bezplatná. Počet účastníkov je limitovaný a zmena programu vyhradená. Účasť na seminári s uvedením termínu seminára je potrebné potvrdiť e-mailom: info@masziar.sk, prípadne telefonicky: 0919 19 30 10 v termíne uvedenom vyššie. Počas seminára je pre účastníka zabezpečené  občerstvenie, bez obeda.


 
 

Oznam - žiadosti o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient Vytlačiť
 

Vyzva_podavanie_ziadosti_eKASA

Finančná správa spustila projekt eKasa, v ktorom ide o online napojenie pokladníc na finančnú správu. Všetci podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, si musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1. júla 2019.  Finančná správa v tejto súvislosti oznamuje:

Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient a to čo najskôr.

O pridelenie kódu je potrebné požiadať čo najskôr aj v prípade, ak sa k systému eKasa budú pripájať až od júla 2019. Vyhnú sa tak možnému náporu počas posledných dní. Po pridelení kódu si pokladnicu  do 1. Júla 2019 zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne. 

Každá pokladnica musí mať svoj kód. Žiadosť je potrebné podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ v osobnej internetovej zóne v časti eKasa stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si následne zinicializuje kedykoľvek do 1.júla 2019, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu. Táto povinnosť sa týka všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu a musia prejsť na tzv. online registračné pokladnice, prípadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu.

Viac informácií na telefónnom čísle 048/4317222 alebo na www.financnasprava.sk


 
 

Oznámenie o uložení zásielky - Miroslav KolářVytlačiť
 

OZNÁMENIE O ULOŽENÍ ZÁSIELKY
V zmysle ustanovenia § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamujeme uloženie úradnej zásielky do vlastných rúk pre adresáta: Miroslav Kolář.
Zásielku si môžete vyzdvihnúť v čase od 13.5. 2019 do 31.5. 2019 na pošte v Kľačne počas úradných hodín. Tel. číslo pošty: 046/ 54 45 129.
Dátum vyvesenia: 13. 5. 2019


 
 

Oznámenie o uložení zásielky - Jaroslav ZáhonVytlačiť
 

OZNÁMENIE O ULOŽENÍ ZÁSIELKY
V zmysle ustanovenia § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamujeme uloženie doporučeného listu pre adresáta: Jaroslav Záhon.
Zásielku si môžete vyzdvihnúť v čase od 9.5. 2019 do 27.5. 2019 na pošte v Kľačne počas úradných hodín. Tel. číslo pošty: 046/ 54 45 129.
Dátum vyvesenia: 9. 5. 2019


 
 

Voľby do Európskeho parlamentu Zverejnenie elektronickej adresy na doručenie žiadostí o vydanie hlasovacieho preukazuVytlačiť
 

ZVEREJNENIE

elektronickej adresy na doručenie žiadostí o vydanie hlasovacieho preukazu

pre voľby do Európskeho parlamentu

v roku 2019

klacno@prievidzanet.sk

V prípade žiadosti emailom alebo listom musí byť žiadosť doručená obci najneskôr 3. mája 2019.


 
 

Voľby do Európskeho parlamentu dňa 25. 5. 2019Vytlačiť
 

layout_set_logo.png


 
 

Čiastočná uzávierka cesty I/64 - horský prechod Kľak - od 23.4. do 21.5.2019Vytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že od utorka 23. apríla do utorka 21. mája 2019 bude čiastočne uzavretá cesta I/64 na horskom priechode Kľak  z dôvodu odstránenia havarijného stavu vozovky. 

Uzavretý bude pravý a ľavý pruh cesty v cca km 165,325 - 165,695, celková dĺžka uzávierky: max. 0,370 km. Práce budú vykonávané aj v sobotu, v nedeľu a vo sviatky.
Doprava bude vedená v ostávajúcej časti vozovky cesty I/64 o min. šírke 2,75 m
striedavo a bude riadená prenosnými zvislými dopravnými značkami, dopravnými
zariadeniami a svetelným signalizačným zariadením. Svetelné signalizačné zariadenie
bude použité výlučne v čase mimo stanovený čas a počas víkendov. V čase od 7,00 do 18,00 hod. bude doprava riadená ručne náležite poučenými osobami.

 


 
 

Predaj obecného majetku - voľné ešte 3 stavebné pozemkyVytlačiť
 

Oznamypohľad na pozemky.jpgpohľad pozemky.jpg

Obec Kľačno má pre záujemcov v ponuke pripravené ešte 3 stavebné pozemky a to:

Pozemok parc. CKN č. 751/2 – trvalé trávne porasty o výmere 902 m2 ,

Pozemok parc. CKN č. 751/3 – trvalé trávne porasty o výmere 928 m2,

Pozemok parc. CKN č. 756/1 – trvalé trávne porasty o výmere 1011 m2

 

Pozemky sa nachádzajú v intraviláne obce. Jedná sa o stavebné pozemky s vybudovanými prípojkami vody a elektriny v lokalite bývalej materskej školy. K pozemkom vedie spevnená prístupová komunikácia.

         Majetok bude odpredaný priamym predajom (cenovou ponukou) podľa § 9a ods. 1 písm. c) v zmysle zákona č. 138/1991 Zb. v znení neskorších predpisov a v zmysle Interného predpisu o zmluvných prevodoch nehnuteľností z vlastníctva obce Kľačno.

 

Podmienky predaja:

Ako najnižšia ponuka za predmetné pozemky je cena stanovená OZ v Kľačne vo výške 30,- Eur/m2.

Kupujúci bude znášať náklady za kolok návrhu na vklad.

POZEMOK č. 1:

Parc. CKN č. 751/2 o výmere 902 m2 – najnižšia ponuka 27.060,- Eur

 

POZEMOK č. 2:

Parc. CKN č. 751/3 o výmere 928 m2 – najnižšia ponuka 27.840,- Eur

 

POZEMOK č. 4:

Parc. CKN č. 756/6 o výmere 1011 m2 – najnižšia ponuka 30.330,- Eur.

 

Záujemcovia o kúpu jednotlivých pozemkov môžu podať svoje žiadosti na adresu: Obecný úrad Kľačno, 972 15 Kľačno č. 326, na základe ktorých bude vyhlásená cenová ponuka.

Bližšie informácie budú poskytnuté na tel. čísle: 046/5445 120

 

 

 

 


 
 

Zverejnenie zámeru prenájmu majetku obceVytlačiť
 


 
 

Ochrana lesov pred požiarmiVytlačiť
 

Ochrana lesov pred požiarmi v roku 2019

            V posledných rokoch klesá v prievidzskom regióne počet požiarov, ktoré vznikajú pri vypaľovaní trávy a porastov. Napriek tomu musia hasiči každoročne bojovať s ohňom na otvorených plochách, pričom jeho likvidácia vôbec nie je jednoduchá. Niektorí ľudia si stále mylne myslia, že vypaľovanie trávy nie je nezákonné, že ide o čistenie plôch od suchých porastov. Zákon o ochrane pred požiarmi však jasne hovorí, že občania, ale aj právnické osoby,  či organizácie nesmú vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

            Na území Slovenskej republiky v roku 2018 vzniklo 9836 požiarov, ktoré spôsobili škody vo výške viac ako 35 630 412. €.  V porovnaní s vlaňajším rokom sa počet požiarov znížil o 476 prípadov (pokles o 7%), naopak priame škody spôsobené požiarmi mierne stúpli a to o 4 100 000 € (nárast o 16%). Pri požiaroch v roku 2018 bolo usmrtených 44 osôb a 219 sa zranilo. Najväčší podiel  malo vypaľovanie trávy a suchých porastov, ktorým bol  zapríčinený vznik 1 590 požiarov. Z hľadiska počtu požiarov v štatistike požiarovosti každoročne dominujú požiare, ku ktorým dochádza v prírodnom prostredí. V roku 2018 evidujeme v tejto kategórii (prírodné prostredie) 4 804 požiarov. Najväčší výskyt požiarov trávnatých porastov bol zaznamenaný v mesiaci marci.

V roku 2018 vzniklo na území okresu Prievidza 199 požiarov, ktoré spôsobili škodu vo výške 293 552,- €.  Pri týchto požiaroch boli usmrtené 2 osoby a 7 boli zranené. Štatisticky evidované sú 3 drobnejšie lesné požiare s priamymi škodami 0 € a uchránenými hodnotami 100 €. Vypaľovanie trávy a suchých porastov zapríčinilo vznik 30 požiarov s priamymi škodami 760 €.

                   S cieľom predísť vzniku požiarov v lesoch upozorňujeme na :

  • dodržovanie zásad protipožiarnej bezpečnosti pri činnostiach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, alebo v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru,
  • zákaz fajčiť a používať otvorený oheň v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru,
  • zákaz vypaľovať porasty a zakladať oheň na miestach, kde by sa mohol rozšíriť,
  • poskytnutie osobnej a vecnej pomoci v prípade vzniku požiaru.
  • V  prípade   zistenia   porušenia  zákona   „O  ochrane  pred  požiarmi“  upozorňujeme,

že orgány štátneho požiarneho dozoru môžu udeliť fyzickej osobe v blokovom konaní pokutu do výšky   100 €  a v priestupkovom konaní až do výšky  331 €.

                                                                                pplk. Ing. Stanislav Kmeť, riaditeľ

                                       Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného  zboru v Prievidzi

 

 

 

                                                             


 
 

Zápisnica zo zasadnutia OZ v Kľačne dňa 29. 3. 2019 a Uznesenie č. 2/2019Vytlačiť
 


 
 

Oznámenie o prijímaní detí do MŠ - máj 2019Vytlačiť
 

Riaditeľka MŠ oznamuje rodičom, že žiadosti o prijatie do Materskej školy Kľačno sa budú prijímať v termíne od 02. mája do 31. mája 2019 v čase prevádzky materskej školy - od 6,30 do 16,00 hod.

Tlačivo Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie je k dispozícii u riaditeľky materskej školy. Po vyplnení žiadosti ku nej rodič prikladá potrvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, ktorého súčasťou sú údaje o povinnom očkovaní.


 
 

Informácia o úrovni vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 Vytlačiť
 

Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Kľačno je 15,89%.

V obci Kľačno bolo v roku 2018 vyseparovaných 49,635 t komunálneho odpadu.

Celkové množstvo komunálneho odpadu za rok 2018: v obci Kľačno: 312,315 t.

 

Skutočná výška poplatku za komunálny odpad za rok 2018 je 32,- Eur/na 1 obyvateľa.

Obecný úrad dôrazne upozorňuje občanov na dôsledné separovanie komunálneho odpadu. Výška poplatku za komunálny odpad v nasledových rokoch bude závislá od % skutočnného  vytriedenia komunálneho odpadu.

 


 
 

Interná smernica Obce Kľačno č. 1/2018 o poskytovaní opakovaného finančného príspevku na čiastočnú kompenzáciu ceny obedaVytlačiť
 


 
 

Opatrovateľská služba v obci Kľačno

MAS Žiar

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

Otváracie hodiny pošty od 2. októbra 2018:
Pondelok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Utorok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Streda: 8,30 - 9,30 15,00 - 17,00
Štvrtok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00
Piatok: 8,30 - 9,30 13,00 - 15,00

Vývoz komunálneho odpadu v popolniciach sa od apríla 2019 bude konať KAŽDÚ STREDU v týždni namiesto pondelka

Zber plastov, tetrapakov, plechovíc sa v roku 2019 bude konať DRUHÝ PIATOK v danom mesiaci.
Zber skla a opotrebovaného kuchynského oleja sa koná každý POSLEDNÝ UTOROK v mesiaci.
Kliknutím na nadpis sa zobrazí nový harmonogram týchto zberov.

Od 16.apríla 2019 môžete všetky použité prenosné batérie (tužkové, monočlánky, 9 V batérie, batérie z mobilných telefónov) vhadzovať do zbernej nádoby vo vestibule budovy obecného úradu a materskej školy.

Vývoz septikov a žúmp si môžete objednať u týchto poskytovateľov:
Ján BORKO:
0903 545 114, 0903 681 361
Tomáš MASARIK:
0949 622 353
František ŠTEFAN:
046/54 46 715, 0944 352 557
VEOLIA:
0850 111 234

Od 1. 7. 2017 bol zriadený Spoločný obecný úrad so sídlom v Nitrianskom Pravne, ktorý prebral prenesený výkon štátnej správy vo veciach podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vo veciach podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách pre obce Nitrianske Pravno, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Poluvsie, Pravenec, Tužina.
Sídli na námestí v budove pošty v priestoroch bývalej drogérie Matušík. Adresa: Spoločný obecný úrad Nitrianske Pravno, pracovisko Nitrianske Pravno, Námestie SNP 360/18, 972 13 Nitrianske Pravno. Samostatné odborné referentky na úseku stavebného poriadku: Mgr. Viera Budayová, Ing. Vladimíra Richterová.Telefónny kontakt: 046/ 54 46 218. E-mail: budayova@nitrianskepravno.sk, richterova@nitrianskepravno.sk . Stránkové dni pre verejnosť:
pondelok: 7,30 - 15,00 hod.
utorok: nestránkový deň
streda: 7,30 - 16,00 hod.
štvrtok: nestránkový deň
piatok: 7,30 - 14,00 hod.

Pre občana ako užívateľa tejto mapy je možné štandardne nastaviť funkciu meranie, tlač a zobrazenie základných vrstiev katastra: Mapa, Popis, v registri C aj vrstva Zappar.

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kľačno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka