Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
obec Kľačno - okres Prievidza

Vitajte na oficiálnej stránke obce Kľačno pri Prievidzi

Upútavky na oznamy

Úradná tabuľa

Oznámenie o uložení zásielky - Miroslav Kolář

OZNÁMENIE O ULOŽENÍ ZÁSIELKY
V zmysle ustanovenia § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamujeme uloženie úradnej zásielky do vlastných rúk pre adresáta:   Miroslav Kolář.
Zásielku si môžete vyzdvihnúť v čase od 6. 11. 2017 do 23. 11. 2017 na pošte v Kľačne počas úradných hodín. Tel. číslo pošty: 046/ 54 45 129.
Dátum vyvesenia: 10. 11. 2017
viac...


 

MUDr. Gažíková neordinuje od 10.11.2017

MUDr. Gažíková oznamuje občanom, že od piatku 10. novembra 2017 až do piatku 24. novembra 2017 neordinuje z dôvodu čerpania dovolenky. Súrne prípady ošetrí MUDr. Šimková v Pravenci. MUDr. Gažíková začína ordinovať od pondelka 27. novembra 2017. 
viac...


 

Oznámenie o uložení zásielky - Ľudmila Leitmanová

 
 
 
 
 
OZNÁMENIE O ULOŽENÍ ZÁSIELKY
V zmysle ustanovenia § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamujeme uloženie úradnej zásielky do vlastných rúk pre adresáta:   Ľudmila Leitmanová.
Zásielku si môžete vyzdvihnúť v čase od 03. 11. 2017 do 21. 11. 2017 na pošte v Kľačne počas úradných hodín. Tel. číslo pošty: 046/ 54 45 129.
Dátum vyve ...viac...


 

Rady pre poistencov Rapid life

Rapid_life


 
 
 
Spotrebiteľské Centrum od roku 2015 úspešne zastupuje poškodených klientov v súdnych sporoch so životnou poisťovňou Rapid life. Občania bez prístupu na internet si môžu podať žiadosť o zastupovanie jednoducho telefonicky na telefónnom čísle 0950 403 021, následne im pracovníci Spotrebiteľského centra doručia na poštovú adresu splnomocnenie. Občan s prístupom na internet si zvládne podať žiadosť o zastupovanie sám prostredníctvom elektronickej podateľne na rapid ...viac...


 

Zber použitého kuchynského oleja

Zber_pouziteho_oleja


 
 
O triedení papiera, skla, kovov či plastov všetci vieme. Druhotné využitie dnes má však už aj použitý kuchynský olej. Použitý olej  sa po varení niekedy vylieva do odtoku umývadla. Olej tam na seba viaže ďalšie nečistoty, čím znižuje priechodnosť aj životnosť odtokových rúr.
Podobne ako ropa je však aj rastlinný olej energeticky výdatnou surovinou a väčšinu svojho potenciálu si zachová aj potom, čo doslúži v kuchyni. Každý rastlinný olej je biologicky degradovate ...viac...


 

Právna pomoc pre ľudí v materiálnej núdzi

Centrum_pravnej_pomoci


 
 
 
Centrum právnej pomoci (CPP) je štátna rozpočtová organizácia. Vznikla v roku 2006 na základe zákona č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi. Má za cieľ zlepšovať prístup ku spravodlivosti tým ľudom v materiálnej núdzi,  ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Právna pomoc je bezplatná, resp. čiastočne bezplatná. Pracovníci CPP chcú zvýšiť povedomie obyvateľov nášho regiónu o existen ...viac...


 

Aktuálne oznamy

22. novembra Jan Kraus v Prievidzi

Jan_Kraus


 
 
 
 
 
 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na obľúbenú talkshow pohotového moderátora Jana Krausa, ktorý sa tentokrát predstaví v úlohe hosťa. Svoj britký humor a skvelú šou vrátane hudobného hosťa Petra Cmoríka, predstaví v stredu 22. novembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry v Prievidzi.
Vstupné: 22,00 €. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza v pondelok až piatok v čase od 07.00 - do 12.00 hod. a od 1 ...viac...


 

23. novembra koncert Tomáša Klusa

Tomas_Klus


 
 
 
23. novembra 2017 o 19,00 hod. vás pozývame do Športovej haly v Prievidzi, Ul. Olympionikov
na koncert Tomáša Klusa a jeho skupiny, na ktorom odznejú skladby zo všetkých piatich Klusových albumov. Prievidza je jedným zo šiestich miest, ktoré na Slovensku navštívi.
Vstupné: 17,00 € na státie, 19,00 € voľné sedenie, vstupenky zakúpite od septembra
v pokladni Domu kultúry Prievidza na ul. Fraňa Madvu 11 v pondelok až piatok v čase od 07.00 - do 12 ...viac...


 

30.novembra Koncert Milo Kráľ Band

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Koncert známeho slovenského herca, speváka, režiséra a skladateľa Mila Kráľa a jeho sprievodnej skupiny sa uskutoční vo štvrtok 30. novembra 2017 o 20,00 hod. v sále Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi na Záhradníckej ul. 19. Kontakt: Mgr. Magdaléna Hianiková; 046 / 512 18 20, 0901 918 822.
viac...


 

9. decembra SĽUK v Prievidzi

Slovenske_Vianoce_SLUK


 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 9. decembra 2017 o 19.00 hod. vás srdečne pozývame na predstavenie SĽUK–u pod názvom Slovenské Vianoce. Autorský tím sa pri jeho tvorbe inšpiroval najmä slovenským ľudovým divadlom – tradičné obchôdzky a betlehemské hry, ktoré zobrazovali biblické motívy súvisiace s narodením Ježiša Krista (zjavenie betlehemskej hviezdy, poklona troch mudrcov „od východu“). Tvorcovia však nezostali nič dlžní ani starozákonnej téme st ...viac...


 

 

10.11.2017 Prijatie jubilantov

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP


 
 

 
Položky 4-6 z 24

Z devätnástich pozvaných jubilujúcich občanov boli na obrade v zasadačke obecného úradu prítomní dvanásti: pani Mgr. Alena Benešová, Soňa Chorvátová, Mária Pavlíčková, páni Miroslav Horváth, Ing. Peter Chovanec, Jaroslav Kavec, Jozef Kováč, Ing. Peter Medveď, Erich Richter, ktorí tento rok oslávili šesťdesiatiny a za sedemdesiatnikov pani Anna Petrášová, Eva Pogádlová a Oľga Sečianská. Slávnostný obrad viedla zástupkyňa starostu Mgr. Katarína Dírerová. Pekný program pripravený členmi ZPOZ  a príhovor starostu obce potešil všetkých prítomných. Na pamiatku sa zapísali do knihy podujatí a prijali kvety a darček. Stretnutie ukončili spoločným posedením. Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa rokov prežitých v dobrom zdraví a spokojnosti.

__________________________________________________________________________________


 

9.11.2017 Jubileum klubu dôchodcov

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV


 
 

 
Položky 1-3 z 19

V roku 1997 sa tunajší dôchodcovia rozhodli založiť si svoj klub. Už  na jeseň  sa celý zámer podarilo doviesť do konca za veľkej pomoci vtedajšieho starostu Ing. Ondrúšeka. 15. novembra 1997 bol seniorom v našej obci odovzdaný zrekonštruovaný priestor v budove  bývalej predajne na križovatke. Tvorila ho hlavná miestnosť so stolmi, stoličkami, kuchynský kút a WC. 

Na začiatku činnosti bolo v klube 40 členov. Za predsedkyňu klubu bola zvolená pani Vilma Vrábľová,  výbor tvorilo sedem členov, ktorí pracovali v danom zložení celých desať rokov: Š. Krajňák, E. Kristelová, A. Mendelová, B. Páleš, M. Petruchová, K. Šusterová, Ž. Zvrškovcová. V roku 2007 vo výbore pracovali: A. Frinková, A. Mendelová, K. Šusterová, Ž. Zvrškovcová, V. Vrábľová, M. Žiaková.  Dôchodcovia sa stretávali  jedenkrát  v týždni, pravidelne každú stredu. Priestory klubu žili plánovaním a realizovaním rôznych podujatí. Boli medzi nimi výstavky ručných prác, besedy o knihách, prednášky zo zdravovedy, oslavy fašiangov či MDŽ. Posedenia pri príležitosti mesiaca  úcty k starším svojím vystúpením spríjemňovali deti zo základnej a neskôr z materskej školy. Koncoročné stretnutia pri vianočnej jedličke si členovia klubu obohatili občerstvením a malým darčekom pre každého.

Ubehlo desať rokov. Počet členov sa znížil na 29. Obec pod vedením terajšieho starostu Ing. Vrábľa opravila miestnosti v bývalej hornej škole, aby v nich zriadila spoločenský klub určený pre prácu členov jednotlivých spoločenských organizácií. Členov klubu dôchodcov potešilo, že sú to väčšie priestory. Od 16. novembra 2007 sa v nich stretávali každý pondelok, stredu a piatok dopoludnia. Každá druhá streda v mesiaci bola venovaná členskej schôdzi a aktuálnej téme daného mesiaca.

Za uplynulých desať rokov členovia klubu nechýbali na akciách organizovaných obcou – deň matiek, deň detí,  prijatie jubilantov ako aj prijatie zástupcov družobnej obce zo Šumperska na obecnom úrade, varenie tradičných zimných jedál na ihrisku, rozsvietenie vianočného stromčeka. Boli usilovní aj pri úpravách záhonov pri pomníku padlým v SNP, pri upratovaní cintorína a okolia spoločenského klubu. Na lúkach bohatých na kvetenstvo neraz zbierali liečivé bylinky. Svoju túžbu spoznávať nové kraje a nových ľudí naplnili pri zorganizovaní viacerých poznávacích zájazdov po Slovensku  (Žilina, Budatínsky zámok, Rajecká Lesná, Kremnica, Banská Štiavnica, zámok Antol, Modra, Pezinok, hrad Červený Kameň, Komárno, vodné dielo Gabčíkovo, kúpalisko Podhájska, Liptovská Teplička, Vysoké Tatry, Trenčín, Trenčianske Teplice, Terchová, Stará Bystrica, Oščadnica). Organizovali zájazdy aj do susedného Poľska - navštívili historický Krakov a soľnú baňu vo Wieličke, nakúpili v Nowom Targu. Niektorí sa viackrát rekreovali v zariadeniach spoločnosti Sorea. Iní boli na rekondičných pobytoch v kúpeľoch Nimnica, Turčianske Teplice, štyria   sa boli rekreovať v Taliansku. O činnosti klubu priebežne informovali vo svojich príspevkoch do obecných novín.

Členovia klubu za tie roky spolupracovali aj s miestnou organizáciou únie žien i zväzu zdravotne postihnutých, rovnako aj s klubmi dôchodcov v našom okrese. V roku 2009 nadviazali družbu so základnou organizáciou JDS v susednej obci Vrícko, ktorá leží už v martinskom okrese. Tá ich pravidelne pozývala na ich športové podujatia, ktoré končili posedením pri dobrom guláši. Spoločne sa vybrali aj na výlety (Trenčín, Trenč. Teplice). Do našej obce Vríčania zavítavali na klubové podujatie Plody jesene - priestory boli vyzdobené výpestkami z našich záhrad, na ochutnávku ženy vlastnoručne  pripravili varené  jedlá - boršč, kapustnica, guláš, placky, nátierky, rôzne šaláty, koláče a zákusky. Koláče a zákusky členky klubu pekávali aj pri návštevách z našej družobnej obce Olšany - Klášterec a od roku 2013 každoročne aj na Gajdlanských hodových trhoch, kde ich ponúkali návštevníkom trhov v ich stánku.

V septembri 2015 krstili CD, na ktorom našu obec reprezentovala pieseň Tam na brehu Nitry. Spievajú ju aj členky nášho spevokolu Nezábudka. Tie sa od roku 2014 pravidelne zúčastňujú na regionálnej prehliadke voľnočasových aktivít seniorov Jeseň je dar. V roku 2016 boli členovia nášho klubu pozvaní na oslavu do susedného Nitrianskeho Pravna, kde si seniori pripomínali už 35. výročie založenia ich organizácie.

Dôchodcovia v klube už opustili pracovný kolobeh v zamestnaní. Uvedomujú si, že prekonávať nástrahy seniorského veku im pomáhajú ľudia okolo nich - rodinní príslušníci i rovesníci, ktorí ich nepokladajú za zbytočných. Veď aj v staršom veku potrebujú priateľov s rovnakými alebo podobnými záujmami. Potrebujú ľudí, v ktorých stále horí vnútorný oheň, ktorí ochotne pracujú v prospech celku. Vďaka nim, spoločným pričinením všetkých členov, v nasledujúcich  rokoch bude práca aj naďalej úspešne pokračovať.

 

Spracované podľa hodnotiacej správy vedúcej Klubu dôchodcov v Kľačne pani Anny Frinkovej.

_________________________________________________________________________________


 

4.11.2017 Voľby do VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV


 
 

 

Výsledky hlasovania našich občanov vo voľbách do orgánov samosprávneho kraja si môžete pozrieť v ľavom stĺpci našej stránky v časti O obci pod názvom Voľby.

__________________________________________________________________________________


 

Videosnímka z našej obce
Autor: M. Vríčan


 

___________________________________________________

HROBOVÉ MIESTA - prenájom

     Obec Kľačno v súlade so zákonom č. 470/2005 Z.z. o pohrebníctve, pri dodržovaní platného VZN č. 3/2006 a Prevádzkového poriadku pohrebiska v obci Kľačno oznamuje, že od apríla 2009 sa uzatvárajú zmluvy o prenájme hrobových miest na miestnom pohrebisku.

     Hrobové miesta bude obec prenajímať na dobu neurčitú, najmenej na 10 rokov, čo je podmienené tlecou dobou. Poplatok za prenájom jedného hrobového miesta na dobu 10 rokov je 17,- €, dvoch miest 34,- €, troch miest 51,- €.

     Odporúčame pozostalým, ktorí sa starajú o hroby na miestnom cintoríne, aby uzatváraniu nájomných zmlúv venovali dostatočnú pozornosť. Právo užívať hrobové miesto na uloženie ľudských pozostatkov vzniká uzatvorením zmluvy s obcou, ktorá je zastupovaná v tejto veci starostom alebo správcom cintorína.

       Bez platnej nájomnej zmluvy nemajú pozostalí právny nárok na využívanie hrobového miesta, ktoré môže byť ponúknuté iným nájomcom. Nájomné zmluvy nenahrádzajú poplatok za kopanie hrobov, ktoré si platí každá domácnosť.

     Bližšie informácie poskytuje obecný úrad a správca cintorína, dostupné sú tiež vo vývesnej tabuli pri cintoríne.

                                                            Ing. Jozef Vrábeľ, starosta obce 

 


 


 

webygroup

dnes je: 21.11.2017

meniny má: Elvíra

Rok 2017: Zber plastov sa koná každý posledný utorok v mesiaci. Zber skla sa koná každú poslednú stredu v mesiaci.

Súbor na stiahnutie Nebudme_lenivi_triedme_odpad.pdf (194.3 kB)
Súbor na stiahnutie Vsetko_o_plastoch.pdf (625.3 kB)

Vývoz septikov a žúmp si môžete objednať u týchto poskytovateľov:

Ján BORKO
0903 545 114, 0903 681 361

Tomáš MASARIK
0949 622 353

František ŠTEFAN
046/54 46 715, 0944 352 557

VEOLIA
0850 111 234

Od 1. 7. 2017 bol zriadený Spoločný obecný úrad so sídlom v Nitrianskom Pravne, ktorý prebral prenesený výkon štátnej správy vo veciach podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vo veciach podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách pre obce Nitrianske Pravno, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Poluvsie, Pravenec, Tužina.
Sídli na námestí v budove pošty v priestoroch bývalej drogérie Matušík. Doručovacia adresa: Námestie SNP 1/1, 972 13 Nitrianske Pravno. Telefónny kontakt: 046/ 54 46 218. E-mail: viera.budayova@nitrianske-pravno.dcom.sk Zodpovedná pracovníčka: Mgr. Viera Budayová. Stránkové dni pre verejnosť:
pondelok: 7,30 - 15,00
streda: 7,30 - 16,00

Pre občana ako užívateľa tejto mapy je možné štandardne nastaviť funkciu meranie, tlač a zobrazenie základných vrstiev katastra: Mapa, Popis, v registri C aj vrstva Zappar.

Pre Vašu informovanosť o najnovších informáciach v obci

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kľačno


4522810

Úvodná stránka