Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
obec Kľačno - okres Prievidza

Vitajte na oficiálnej stránke obce Kľačno pri Prievidzi

Upútavky na oznamy

Aktuálne oznamy

13.1.2018 Noc na Karlštejne

Noc_na_Karlstejne


 
 
 
Pozývame vás do veľkej sály Kultúrneho centra v Bojniciach, kde sa v sobotu 13. januára 2017 o 17,30 hod. uskutoční predstavenie známeho českého muzikálu Noc na Karlštejne autorov K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.
Réžia: Michaela Doležalová, Roman Vencl
Hrad vybudoval cisár Karol IV. a kvôli nerušenému venovaniu sa mužským záležitostiam tam mali zakázané vstupovať ženy, týkalo sa to aj cisárovnej. V jednu noc však ...viac...


 

31. januára 2018 Komédia v Bojniciach

Komedia_Testosteron


 
 
 
V stredu 31. januára 2018  o 18.00 hod. vo veľkej sále Kultúrneho centra Bojnice členovia Divadla Andreja Bagara z Nitry odohrajú komédiu poľského autora Andrzeja Saramonowicza pod názvom Testosterón.  O tom, čo si muži myslia o ženách. O tajomstvách a rozdieloch sveta žien a sveta mužov. Zamotané situácie, perlivé dialógy, situačná komika, neočakávané dejové zvraty. Zábava na skutočnostiach, ktoré sa môžu prihodiť komukoľvek z nás!
Účinkujú: Ivan Vojtek ...viac...


 

Úradná tabuľa

Zber plastov v utorok 19. decembra

Zber_plastov


 
 
Oznamujeme občanom, že v utorok 19. decembra 2017 sa bude konať zber plastov. Plasty sa zberajú a odvážajú aj s PVC vrecami, v ktorých sú uložené. Vrecia je potrebné uviazať, aby sa ich obsah pri vyhadzovaní na auto nevysypával.Žiadame vás, aby ste hlavne plastové fľaše stlačili kvôli zmenšeniu objemu odpadu. Zber sa bude vykonávať z cesty 1. triedy Prievidza – Žilina a cesty 3. triedy Kľačno – Vrícko.
viac...


 

MUDr. Zeleník neordinuje 27.12.2017

MUDr. Zeleník si v ambulancii v Nitrianskom Pravne v mesiaci december vo vianočnom období čerpá voľno len jeden deň -  a to v stredu 27. 12. Vo štvrtok 28.12.2017 opäť ordinuje.
viac...


 

Vývoz popolníc v decembri a januári

Obecný úrad oznamuje občanom, že v mesiaci december budú popolnice vyvezené ešte jedenkrát:
v pondelok 18.12.2017.
Nasledujúci týždeň sa vývoz neuskutoční kvôli 1. a 2. vianočnému sviatku (25.12., 26.12.).
Keďže na ďalší pondelok je tiež sviatok (Nový rok 1.1.), najbližší vývoz popolníc v našej obci sa potom uskutoční v utorok 2.1.2018.
viac...


 

Zber použitého kuchynského oleja

Zber_pouziteho_oleja


 
 
O triedení papiera, skla, kovov či plastov všetci vieme. Druhotné využitie dnes má však už aj použitý kuchynský olej. Použitý olej  sa po varení niekedy vylieva do odtoku umývadla. Olej tam na seba viaže ďalšie nečistoty, čím znižuje priechodnosť aj životnosť odtokových rúr.
Podobne ako ropa je však aj rastlinný olej energeticky výdatnou surovinou a väčšinu svojho potenciálu si zachová aj potom, čo doslúži v kuchyni. Každý rastlinný olej je biologicky degradovate ...viac...


 

Právna pomoc pre ľudí v materiálnej núdzi

Centrum_pravnej_pomoci


 
 
 
Centrum právnej pomoci (CPP) je štátna rozpočtová organizácia. Vznikla v roku 2006 na základe zákona č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi. Má za cieľ zlepšovať prístup ku spravodlivosti tým ľudom v materiálnej núdzi,  ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Právna pomoc je bezplatná, resp. čiastočne bezplatná. Pracovníci CPP chcú zvýšiť povedomie obyvateľov nášho regiónu o existen ...viac...


 

 

10.11.2017 Prijatie jubilantov

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP

10.11.2017 Prijatie jubilantov

Záber z podujatia
Autor: VP


 
 

 
Položky 1-3 z 24

Z devätnástich pozvaných jubilujúcich občanov boli na obrade v zasadačke obecného úradu prítomní dvanásti: pani Mgr. Alena Benešová, Soňa Chorvátová, Mária Pavlíčková, páni Miroslav Horváth, Ing. Peter Chovanec, Jaroslav Kavec, Jozef Kováč, Ing. Peter Medveď, Erich Richter, ktorí tento rok oslávili šesťdesiatiny a za sedemdesiatnikov pani Anna Petrášová, Eva Pogádlová a Oľga Sečianská. Slávnostný obrad viedla zástupkyňa starostu Mgr. Katarína Dírerová. Pekný program pripravený členmi ZPOZ  a príhovor starostu obce potešil všetkých prítomných. Na pamiatku sa zapísali do knihy podujatí a prijali kvety a darček. Stretnutie ukončili spoločným posedením. Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa rokov prežitých v dobrom zdraví a spokojnosti.

__________________________________________________________________________________


 

9.11.2017 Jubileum klubu dôchodcov

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne

20. výročie Klubu dôchodcov v Kľačne
Autor: JV


 
 

 
Položky 1-3 z 19

V roku 1997 sa tunajší dôchodcovia rozhodli založiť si svoj klub. Už  na jeseň  sa celý zámer podarilo doviesť do konca za veľkej pomoci vtedajšieho starostu Ing. Ondrúšeka. 15. novembra 1997 bol seniorom v našej obci odovzdaný zrekonštruovaný priestor v budove  bývalej predajne na križovatke. Tvorila ho hlavná miestnosť so stolmi, stoličkami, kuchynský kút a WC. 

Na začiatku činnosti bolo v klube 40 členov. Za predsedkyňu klubu bola zvolená pani Vilma Vrábľová,  výbor tvorilo sedem členov, ktorí pracovali v danom zložení celých desať rokov: Š. Krajňák, E. Kristelová, A. Mendelová, B. Páleš, M. Petruchová, K. Šusterová, Ž. Zvrškovcová. V januári 1998 sa seniori z klubu stali členmi Jednoty dôchodcov Slovenska. V roku 2007 vo výbore pracovali: A. Frinková, A. Mendelová, K. Šusterová, Ž. Zvrškovcová, V. Vrábľová, M. Žiaková.  Dôchodcovia sa stretávali  jedenkrát  v týždni, pravidelne každú stredu od 14,00 do 17,00 hod.. Priestory klubu žili plánovaním a realizovaním rôznych podujatí. Boli medzi nimi výstavky ručných prác, besedy o knihách, prednášky zo zdravovedy, novoročné posedenia, oslavy fašiangov či MDŽ, usporiadanie troch tanečných zábav v kultúrnom dome. Posedenia pri príležitosti mesiaca  úcty k starším svojím vystúpením spríjemňovali deti zo základnej a neskôr z materskej školy. Koncoročné stretnutia pri vianočnej jedličke si členovia klubu obohatili občerstvením a malým darčekom pre každého.

Ubehlo desať rokov. Počet členov sa znížil na 29. Obec pod vedením terajšieho starostu Ing. Vrábľa opravila miestnosti v bývalej hornej škole, aby v nich zriadila spoločenský klub určený pre prácu členov jednotlivých spoločenských organizácií. Členov klubu dôchodcov potešilo, že sú to väčšie priestory. Od 16. novembra 2007 sa v nich stretávali každý pondelok, stredu a piatok dopoludnia. Každá druhá streda v mesiaci bola venovaná členskej schôdzi a aktuálnej téme daného mesiaca.

Za uplynulých desať rokov členovia klubu nechýbali na akciách organizovaných obcou – kladenie vencov pri príležitosti ukončenia 2. svetovej vojny, oslava dňa matiek, deň detí,  prijatie jubilantov ako aj prijatie zástupcov družobnej obce zo Šumperska na obecnom úrade, zájazd do družobnej obce,  varenie tradičných zimných jedál na ihrisku, rozsvietenie vianočného stromčeka. Boli usilovní aj pri úpravách záhonov pri pomníku padlým v SNP, pri upratovaní cintorína a okolia spoločenského klubu. Na lúkach bohatých na kvetenstvo neraz zbierali liečivé bylinky. Svoju túžbu spoznávať nové kraje a nových ľudí naplnili pri zorganizovaní viacerých poznávacích zájazdov po Slovensku  (Žilina, Budatínsky zámok, Rajecká Lesná, Kremnica, Banská Štiavnica, zámok Antol, Modra, Pezinok, hrad Červený Kameň, Komárno, vodné dielo Gabčíkovo, kúpalisko Podhájska, Liptovská Teplička, Vysoké Tatry, Trenčín, Trenčianske Teplice, Terchová, Turzovka, Stará Bystrica, Vychylovka, Oščadnica, Štúrovo, Ostrihom, Holíč, Šaštín - Stráže, Skalica). Organizovali zájazdy aj do susedného Poľska - navštívili historický Krakov a soľnú baňu vo Wieličke, nakúpili v Jablonke a v Nowom Targu. Niektorí sa viackrát rekreovali v zariadeniach spoločnosti Sorea - Tatranská Štrba, Stará Ľubovňa, Tatranská Lomnica, Liptovský Ján. Iní boli na rekondičných pobytoch v kúpeľoch Nimnica, Dudince, Turčianske Teplice, štyria sa boli rekreovať v Taliansku - Bibione. O činnosti klubu priebežne informovali vo svojich príspevkoch do obecných novín. Začiatkom roku 2008 sa predsedníčkou klubu stala pani Anna Frinková.

Členovia klubu za tie roky spolupracovali aj s miestnou organizáciou únie žien i zväzu zdravotne postihnutých, rovnako aj s klubmi dôchodcov v našom okrese. V roku 2009 nadviazali družbu so základnou organizáciou JDS v susednej obci Vrícko, ktorá leží už v martinskom okrese. Tá ich pravidelne pozývala na ich športové podujatia, ktoré končili posedením pri dobrom guláši. Spoločne sa vybrali aj na výlety (Trenčín, Trenč. Teplice). Do našej obce Vríčania zavítavali na klubové podujatie Plody jesene - priestory boli vyzdobené výpestkami z našich záhrad, na ochutnávku ženy vlastnoručne  pripravili varené  jedlá - boršč, kapustnica, guláš, placky, nátierky, rôzne šaláty, koláče a zákusky. Koláče a zákusky členky klubu pekávali aj pri návštevách z našej družobnej obce Olšany - Klášterec a od roku 2013 každoročne aj na Gajdlanských hodových trhoch, kde ich ponúkali návštevníkom trhov v ich stánku.

V septembri 2015 krstili CD, na ktorom našu obec reprezentovala pieseň Tam na brehu Nitry. Spievajú ju aj členky nášho spevokolu Nezábudka. Tie sa od roku 2014 pravidelne zúčastňujú na regionálnej prehliadke voľnočasových aktivít seniorov Jeseň je dar. V roku 2016 boli členovia nášho klubu pozvaní na oslavu do susedného Nitrianskeho Pravna, kde si seniori pripomínali už 35. výročie založenia ich organizácie.

Dôchodcovia v klube už opustili pracovný kolobeh v zamestnaní. Uvedomujú si, že prekonávať nástrahy seniorského veku im pomáhajú ľudia okolo nich - rodinní príslušníci i rovesníci, ktorí ich nepokladajú za zbytočných. Veď aj v staršom veku potrebujú priateľov s rovnakými alebo podobnými záujmami. Potrebujú ľudí, v ktorých stále horí vnútorný oheň, ktorí ochotne pracujú v prospech celku. Vďaka nim, spoločným pričinením všetkých členov, v nasledujúcich  rokoch bude práca aj naďalej úspešne pokračovať.

 

Spracované podľa hodnotiacej správy vedúcej Klubu dôchodcov v Kľačne pani Anny Frinkovej.

_________________________________________________________________________________


 

4.11.2017 Voľby do VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC

4.11.2017 Voľby do orgánov VÚC
Autor: JV


 
 

 

Výsledky hlasovania našich občanov vo voľbách do orgánov samosprávneho kraja si môžete pozrieť v ľavom stĺpci našej stránky v časti O obci pod názvom Voľby.

__________________________________________________________________________________


 

Videosnímka z našej obce
Autor: M. Vríčan


 

___________________________________________________

HROBOVÉ MIESTA - prenájom

     Obec Kľačno v súlade so zákonom č. 470/2005 Z.z. o pohrebníctve, pri dodržovaní platného VZN č. 3/2006 a Prevádzkového poriadku pohrebiska v obci Kľačno oznamuje, že od apríla 2009 sa uzatvárajú zmluvy o prenájme hrobových miest na miestnom pohrebisku.

     Hrobové miesta bude obec prenajímať na dobu neurčitú, najmenej na 10 rokov, čo je podmienené tlecou dobou. Poplatok za prenájom jedného hrobového miesta na dobu 10 rokov je 17,- €, dvoch miest 34,- €, troch miest 51,- €.

     Odporúčame pozostalým, ktorí sa starajú o hroby na miestnom cintoríne, aby uzatváraniu nájomných zmlúv venovali dostatočnú pozornosť. Právo užívať hrobové miesto na uloženie ľudských pozostatkov vzniká uzatvorením zmluvy s obcou, ktorá je zastupovaná v tejto veci starostom alebo správcom cintorína.

       Bez platnej nájomnej zmluvy nemajú pozostalí právny nárok na využívanie hrobového miesta, ktoré môže byť ponúknuté iným nájomcom. Nájomné zmluvy nenahrádzajú poplatok za kopanie hrobov, ktoré si platí každá domácnosť.

     Bližšie informácie poskytuje obecný úrad a správca cintorína, dostupné sú tiež vo vývesnej tabuli pri cintoríne.

                                                            Ing. Jozef Vrábeľ, starosta obce 

 


 


 

webygroup

dnes je: 17.12.2017

meniny má: Kornélia

Rok 2017: Zber plastov sa koná každý posledný utorok v mesiaci. Zber skla sa koná každú poslednú stredu v mesiaci.

Súbor na stiahnutie Nebudme_lenivi_triedme_odpad.pdf (194.3 kB)
Súbor na stiahnutie Vsetko_o_plastoch.pdf (625.3 kB)

Vývoz septikov a žúmp si môžete objednať u týchto poskytovateľov:

Ján BORKO
0903 545 114, 0903 681 361

Tomáš MASARIK
0949 622 353

František ŠTEFAN
046/54 46 715, 0944 352 557

VEOLIA
0850 111 234

Od 1. 7. 2017 bol zriadený Spoločný obecný úrad so sídlom v Nitrianskom Pravne, ktorý prebral prenesený výkon štátnej správy vo veciach podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vo veciach podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách pre obce Nitrianske Pravno, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Poluvsie, Pravenec, Tužina.
Sídli na námestí v budove pošty v priestoroch bývalej drogérie Matušík. Doručovacia adresa: Námestie SNP 1/1, 972 13 Nitrianske Pravno. Telefónny kontakt: 046/ 54 46 218. E-mail: viera.budayova@nitrianske-pravno.dcom.sk Zodpovedná pracovníčka: Mgr. Viera Budayová. Stránkové dni pre verejnosť:
pondelok: 7,30 - 15,00
streda: 7,30 - 16,00

Pre občana ako užívateľa tejto mapy je možné štandardne nastaviť funkciu meranie, tlač a zobrazenie základných vrstiev katastra: Mapa, Popis, v registri C aj vrstva Zappar.

Pre Vašu informovanosť o najnovších informáciach v obci

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kľačno


4707769

Úvodná stránka