Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
obec Kľačno - okres Prievidza

Vitajte na oficiálnej stránke obce Kľačno pri Prievidzi

Upútavky na oznamy

Aktuálne oznamy

25.marca 2018 Hudba A.Vivaldiho v Prievidzi

Vivaldi


 
 
Vivaldiho dielo Štyri ročné obdobia patrí k najznámejším a najprehrávanejším skladbám. Je rozdelené do štyroch častí - sonetov: jar, leto, jeseň a zima. Vivaldimu sa podarilo hudobne vyjadriť špecifické zvuky vidieka.
Antonio Vivaldi bol taliansky barokový skladateľ, huslista, pedagóg a kňaz (*1678 – †1741).
Účinkujú: Ján Strmenský (husle) a Lukáš Píš (klavír)
Vstupné: 5 € / 3 € seniori, študenti / 1 € ZŤP
viac...


 

Technické moto-múzeum v Novákoch

Technicke_Moto_muzeum


 
 
 
Technické Moto-Múzeum je najväčšie súkromné múzeum s historickou zbierkou na ploche takmer 2500 m2. Podarilo sa mu zhromaždiť nádhernú zbierku historických vozidiel, motocyklov (niektoré z nich sú jedinými exponátmi na Slovensku), rôznu hasičskú techniku, remeselné a poľnohospodárske náradie, historické uniformy a mnoho ďalších predmetov, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou života našich predkov.
Príďte si aj Vy nostalgicky zaspomínať, ste srdečne vítaní ...viac...


 

Kalendár podujatí OZ Hornonitrie na rok 2018

 
 
 
1.1. 2018 Privítanie nového roka Nedožery - Brezany
6.1.2018 Obecná zabíjačka Poluvsie
20.1.2018 Karnevalový deň Malinová
20.1.2018 Detský karneval a ples rodičov Poruba
27.1.2018 Obecný ples Kľačno
27.1.2018 Maškarný ples Tužina
27.1.2018 Obecný ples Pravenec
27.1.2018 Maškarný ples Poluvsie
3.2.2018 Zimné slávnosti Hornonitria Nitrianske Pravno
3.2.2018 Zimné slávnosti folklóru Pravenec
3.2.2018 Ob ...viac...


 

12. apríla 2018 ONA a ON Tour v Prievidzi

ONA_a_ON_Tour


 
 
 
 
 
 
 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert dvoch nezameniteľných osobností na jednej scéne – ONA a ON tour – Adela Banášová a Richard Müller, ktorý sa bude konať vo štvrtok 12. apríla 2018 o 18,00 hod. v Športovej hale v Prievidzi.
Vstupné: 25,00 € plocha, 25,00 € alebo 21,00 € tribúna. Vstupenky sú už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza v pondelok až piatok v čase od 07.00 - do 12.00 ho ...viac...


 

15. apríla 2018 Manželství v kostce v Prievidzi

Manzelstvi_v_kostce


 
 
 
 
 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na novú komédiu Ľuboša Baláka pod názvom Manželství v kostce, ktorú odohrajú dvaja hlavní protagonisti Zuzana Kronerová a Oldřich Navrátil v nedeľu 15. apríla 2018 19.00 hod. v Dome kultúry Prievidza. Je to  skvelá príležitosť vidieť komediálny talent oboch výborných hercov.
Vstupné: 18,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza v pondelok až piatok v čase od 07 ...viac...


 

15. apríla 2018 Atlantída v Bojniciach

Atlantida


 
 
 
Pozývame vás do veľkej sály Kultúrneho centra v Bojniciach, kde sa v nedeľu 15. apríla 2018 o 19,00 hod. uskutoční predstavenie slovenského muzikálu Jána Ďurovčíka Atlantída. Zaznejú v ňom známe piesne Mira Žbirku.
Skvelé herecké, spevácke a tanečné výkony Vám prinesú:
JERY: Ján Slezák / Patrik Vyskočil
MILAN: Martin Hudec / Lukáš Adamec
SOFIA: Lenka Machciníková / Viktória Valúchová /Jana Labajová
MARTIN: Michal Candrák / Martin Du ...viac...


 

16. apríla 2018 Cirkus CIRQUE DU SOLEIL v Prievidzi

Anima_Allegra

 

 
 
 
 
 
 
SHOW SLOVAKIA vás pozýva na predstavenie umelcov najslávnejšieho cirkusu na svete "CIRQUE DU SOLEIL" a legendárneho klaunovského divadla " LICEDEI" z Petrohradu , ktorí predvedú jedinečnú šou bez slov v pondelok 16. apríla 2018 o 19.00 hod.  v Športovej hale v Prievidzi. Poznajú ich diváci na celom svete (USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko, Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Nemecko, Fínsko, Švédsko.)

Cel ...viac...


 

13. mája 2018 Turné 2018 Katapult

Turne_2018_Katapult


 
 
 
 
 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert skupiny KATAPULT, ktorý sa uskutoční v nedeľu 13. mája 2018 o 19.00 hod. v Dome kultúry Prievidza.

Výnimočným celoročným turné oslávi česká bigbeatová legenda 40 rokov svojej existencie. Skupina plánuje navštíviť všetky miesta, kde kedy koncertovala. Na Slovensku sú pripravené štyri májové koncerty, ktoré odohrá trojica tesne pred 70-kou frontmana Olda Říhu. Počas dv ...viac...


 

28. mája 2018 Muzikál v Bojniciach

Maly_velky_muz


 
 
 
 
Pozývame vás na muzikálový príbeh zo života Milana Rastislava Štefánika pod názvom Malý veľký muž, ktorý sa bude konať v pondelok 28. mája 2018 o 19,30 hod. vo veľkej sále Kultúrneho centra Bojnice.
Autor Stanislav Štepka predstavuje život Štefánika -  rodinné a vidiecke prostredie v Košariskách,  štúdiá v Prahe, vedeckú a hvezdársku prácu v Paríži i na Mont Blancu, životnú lásku, túžbu lietať, objavovať, cestovať, snívať o slobodnej vlasti, až ...viac...


 

2. júna 2018 Československý muzikál KUBO

KUBO

 

 
 
 
 
 
 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na nové česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého KUBO, ktoré sa uskutoční v sobotu 2. júna 2018 o 19.00 hod. v Športovej hale v Prievidzi. Vzdáva hold velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény - Jozefovi Kronerovi.
Muzikál Kubo je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu, súčasne preberá to najlepšie z legendárneho filmu a obohat ...viac...


 

Úradná tabuľa

22.marec Deň vody

Voda


 
 
 
 
 
22. marec bol vyhlásený ako Svetový deň vody organizáciou Spojených národov. Koordinovaný je organizáciou UN – WATER v spolupráci s vládami a partnermi po celom svete. Každý rok je venovaný konkrétnej  téme spojenej s vodou. Tá tohtoročná  "Príroda pre vodu" upozorňuje, ako môžeme využiť možnosti, ktoré ponúka príroda na riešenie problémov týkajúcich sa vody v  21. storočí.
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. bude a ...viac...


 

ZMENA - NOVÝ Harmonogram vývozu plastov od februára 2018

Zber


 
 
 
Spoločnosť, ktorá v našej obci vykonáva zber plastov, oznamuje občanom, že od februára 2018 mení harmonogram vývozu plastov. Je to z dôvodu veľkého nahromadenia vyzbieraných plastov z okolitých obcí na konci mesiaca. Preto sa od februára 2018 budú plasty v našej obci zbierať každý druhý utorok v mesiaci, výnimkou je mesiac máj 2018, kedy sa kvôli sviatku zber plastov presúva z utorka až na ďalší deň - druhú stredu.
Harmonogram na celý rok je k dispozícii ...viac...


 

Možnosť predkladať žiadosť o nenávratný finančný príspevok - mladý poľnohospodár

OZ_Ziar


 
 
 
Občianske združenie Žiar, ktorého členom je aj naša obec, získalo štatút MAS (miestnej akčnej skupiny).  Pre našich malých podnikateľov z toho plynie možnosť požiadať o nenávratný finančný príspevok, tentoraz v oblasti poľnohospodárstva. Bližšie sa dočítate v priložených článkoch a na webovej stránke http://www.masziar.sk  . 
viac...


 

Právna pomoc pre ľudí v materiálnej núdzi

Centrum_pravnej_pomoci


 
 
 
Centrum právnej pomoci (CPP) je štátna rozpočtová organizácia. Vznikla v roku 2006 na základe zákona č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi. Má za cieľ zlepšovať prístup ku spravodlivosti tým ľudom v materiálnej núdzi,  ktorí pre nedostatok prostriedkov nemôžu využívať existujúce komerčné právne služby. Právna pomoc je bezplatná, resp. čiastočne bezplatná. Pracovníci CPP chcú zvýšiť povedomie obyvateľov nášho regiónu o existen ...viac...


 

 

3.3.2018 Majstri pravnianskej doliny v Kľačne

3.3.2018 Jarmok ľudovoumeleckej výroby v Kľačne

Záber z podujatia
Autor: KH

3.3.2018 Jarmok ľudovoumeleckej výroby v Kľačne

Záber z podujatia
Autor: KH

3.3.2018 Jarmok ľudovoumeleckej výroby v Kľačne

Záber z podujatia
Autor: KH


 
 

 
Položky 1-3 z 25

___________________________________________________________________________________

Tohtoročný karneval v réžii Babinca (členiek miestnej organizácie  Únie žien) sa vydaril, aj keď na účasti sa podpísalo terajšie chrípkové obdobie. Tí, ktorí sa do kultúrneho domu vybrali, neoľutovali. V pekne vyzdobenej sále sa stretli nápadité i tradičné detské masky, ktoré sprevádzali ich najbližší. Pripravené občerstvenie, veselé súťaže, rozhovory, hudba, tanec i detské šantenie vyplnili celé sobotňajšie popoludnie. Večer patril parket zábave dospievajúcich a dospelých. Poslední návštevníci sálu opúšťali o piatej ráno. Poďakovanie za zorganizovanie podujatia patrí predovšetkým našim ženám, vďační sme však za každú pomocnú ruku, ktorá sa na príprave podieľala. Ponúkame vám zábery z oboch karnevalov.


 

10.2.2018 Detský karneval

10.2.2018 Detský karneval v kultúrnom dome

Záber z podujatia
Autor: JV

10.2.2018 Detský karneval v kultúrnom dome

Záber z podujatia
Autor: JV

10.2.2018 Detský karneval v kultúrnom dome

Záber z podujatia
Autor: JV


 
 

 
Položky 1-3 z 50

10.2.2018 Karneval dospelých

10.2.2018 Karneval dospelých

Záber z podujatia
Autor: JV

10.2.2018 Karneval dospelých

Záber z podujatia
Autor: JV

10.2.2018 Karneval dospelých

Záber z podujatia
Autor: JV


 
 

 
Položky 1-3 z 14

Videosnímka z našej obce
Autor: M. Vríčan


 

___________________________________________________

HROBOVÉ MIESTA - prenájom

     Obec Kľačno v súlade so zákonom č. 470/2005 Z.z. o pohrebníctve, pri dodržovaní platného VZN č. 3/2006 a Prevádzkového poriadku pohrebiska v obci Kľačno oznamuje, že od apríla 2009 sa uzatvárajú zmluvy o prenájme hrobových miest na miestnom pohrebisku.

     Hrobové miesta bude obec prenajímať na dobu neurčitú, najmenej na 10 rokov, čo je podmienené tlecou dobou. Poplatok za prenájom jedného hrobového miesta na dobu 10 rokov je 17,- €, dvoch miest 34,- €, troch miest 51,- €.

     Odporúčame pozostalým, ktorí sa starajú o hroby na miestnom cintoríne, aby uzatváraniu nájomných zmlúv venovali dostatočnú pozornosť. Právo užívať hrobové miesto na uloženie ľudských pozostatkov vzniká uzatvorením zmluvy s obcou, ktorá je zastupovaná v tejto veci starostom alebo správcom cintorína.

       Bez platnej nájomnej zmluvy nemajú pozostalí právny nárok na využívanie hrobového miesta, ktoré môže byť ponúknuté iným nájomcom. Nájomné zmluvy nenahrádzajú poplatok za kopanie hrobov, ktoré si platí každá domácnosť.

     Bližšie informácie poskytuje obecný úrad a správca cintorína, dostupné sú tiež vo vývesnej tabuli pri cintoríne.

                                                            Ing. Jozef Vrábeľ, starosta obce 

 


 


 

webygroup

dnes je: 21.3.2018

meniny má: Blahoslav

Rok 2018: ZMENA ZBERU PLASTOV od februára 2018: Zber plastov sa koná podľa nového harmonogramu každý druhý utorok v danom mesiaci, po kliknutí na nadpis tohto oznamu sa zobrazí celý harmonogram. Zber skla sa koná tak ako doteraz každú poslednú stredu v mesiaci.

Vývoz septikov a žúmp si môžete objednať u týchto poskytovateľov:

Ján BORKO
0903 545 114, 0903 681 361

Tomáš MASARIK
0949 622 353

František ŠTEFAN
046/54 46 715, 0944 352 557

VEOLIA
0850 111 234

Od 1. 7. 2017 bol zriadený Spoločný obecný úrad so sídlom v Nitrianskom Pravne, ktorý prebral prenesený výkon štátnej správy vo veciach podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku a vo veciach podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách pre obce Nitrianske Pravno, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Poluvsie, Pravenec, Tužina.
Sídli na námestí v budove pošty v priestoroch bývalej drogérie Matušík. Doručovacia adresa: Námestie SNP 1/1, 972 13 Nitrianske Pravno. Telefónny kontakt: 046/ 54 46 218. E-mail: viera.budayova@nitrianske-pravno.dcom.sk Zodpovedná pracovníčka: Mgr. Viera Budayová. Stránkové dni pre verejnosť:
pondelok: 7,30 - 15,00
streda: 7,30 - 16,00

Pre občana ako užívateľa tejto mapy je možné štandardne nastaviť funkciu meranie, tlač a zobrazenie základných vrstiev katastra: Mapa, Popis, v registri C aj vrstva Zappar.

Pre Vašu informovanosť o najnovších informáciach v obci

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Kľačno


5213305

Úvodná stránka